Praktiniai patarimai, kaip valdyti savo laiką darbe

Efektyvus laiko planavimas – raktas į sėkmę

Praktiniai patarimai, kaip valdyti savo laiką darbe

Šalies biurų darbuotojų apklausa parodė, jog 45%  darbingo amžiaus lietuvių, jei turėtų papildomą valandą paroje, ją skirtų poilsiui arba nieko neveikimui. Tačiau dažnam žmogui tai atrodo neįmanoma, nes dažnai darbe užtrunka net valandą ilgiau, nes nespėja atlikti visų darbų. Kaip gi viską suspėti atlikti laiku?

 

·       Rašymas. Stenkitės viską užsirašyti, net ir mažiausius darbus, kurie ateina į galvą. Protas nuolatos generuoja idėjas, kartais sunku susikoncentruoti ties užduotimi, tuomet užsirašymas padeda atlaisvinti mintis. Kai darbai lieka tik mintyse, mes sunkiai galime sudėlioti jų eigą, seką. Tačiau užsirašius tai tampa daug lengviau.

·       Nepamirškite smulkmenų. Nuvažiavimas į susitikimą, grįžimas, kavos pertraukėlė su kolega, pasiruošimas susirinkimui, darbo vietos susitvarkymas taip pat turi būti įtrauktas į darbų sąrašą. Antraip galite tapti „visada vėluojančiu“.

·       Nepulkite prie visų darbų iš karto. Darbus suskirstykite prioritetais nuo pačių svarbiausių, kuriuos padarius gaunami maksimalūs ilgalaikiai rezultatai, arba kurių neatlikus būna didžiausios pasekmės iki mažiausiai svarbių užduočių, kurias galima deleguoti kitam arba atlikti vėliau.

·       „Skubiai“. Vartokite šį žodį atsargiai. Taip pat patarkite ir kolegoms jį vartoti tik tada, kai tikrai yra būtina. Visi nori, kad tai, kas turi būti atlikta, būtų padaryta kaip greičiau. Tačiau jei prie kiekvieno darbo pridėsime žodį „skubiai“, jie taps prioritetiniais. O visos užduotys būti pirmoje prioritetų pozicijoje juk būti negali.

·       60% darbo laiko. Tiek laiko mūsų darbo dienoje turi būti skirta suplanuotiems darbas, likę 40 % laiko turi būti palikta neplanuotiems darbams. Tuomet jeigu dienos eigoje atsiras užduočių, kurias būtina padaryti čia ir dabar, jūsų turimas dienos planas nesugrius, nes vis tiek turėsite pakankamai laiko atlikti suplanuotus darbus.

·       Miegas. Skirkite laiko kokybiškam miegui, antraip galite prarasti kūrybiškumą ir produktyvumą. Sugebėjimas išlikti kantriu stipriai sumažėja, kai yra miego trūkumas. Tuomet gali atsirasti papildomų pykčių su kolegomis, kurie taip pat atims daug jūsų laiko ir nervinių ląstelių.

 UAB Galimybių Arsenalas

Verslo psichologė Eglė Rūkštelytė

Komentarų nėra

Parašykite komentarą