Pasitikėjimas savimi – ypatingai svarbi savybė kiekvienam. Tačiau dažnai paauglystės ir vaikystės laikotarpiu pasitikėjimas savimi dėl įvairių priežaščių susvyruoja.
Pedagogai atlieka svarbų vaidmenį vaikų ir paauglių ugdyme bei gali paskatinti mokinius išbandyti pasitikėjimo savimi didinimo metodus, kurie pagelbėtų įveikti paauglystės laikotarpiu atsirandančius sunkumus bendraujant su bendraamžiais, tėvais ir mokytojais. Taip pat tinkamų metodų dėka mokiniai gebės taktiškai išsakyti savo nuomonę bei priimti kritiką, objektyviau vertinti savo išvaizdą, kelti ateities tikslus bei išsiugdyti adekvatų ir pozityvų savęs vertinimą.
Programos tikslas
Atskleisti pedagogų ir mokinių tėvų galimybes, prisidėti prie vaikų ir paauglių pasitikėjimo savimi stiprinimo. Taip pat supažindinti su metodais, kuriuos pedagogai galės taikyti klasės valandėlių ir pamokų metu, o tėvai namuose bendraudami su savo vaikais.
Programos uždaviniai
- Supažindinti su pasitikėjimo savimi svarba mokykliniame amžiuje;
- Supažindinti su metodais, kuriuos taikant, mokiniai gali geriau pažinti save, pozityviau mąstyti bei lavinti bendravimo įgūdžius;
- Aptarti konkrečius metodus ir būdus kaip didinti vaikų/paauglių pasitikėjimą savimi klasės valandėlių, dalykinių pamokų metu bei bendraujant popamokinėje veikloje.
Temos
- Pasitikėjimo savimi sąvoka ir svarba.
- Veiksniai, formuojantys vaikų ir paauglių pasitikėjimą savimi.
- Savybės, atskleidžiančios, ar vaikas/paauglys pasitiki savimi.
- Mokinių lūkesčiai pedagogams didinant pasitikikėjimą savimi.
- Priežastys, mažinančios vaikų/paauglių pasitikėjimą savimi.
- Metodai, padedantys vaikams/paaugliams geriau pažinti save.
- Vaikų/paauglių pozityvų mąstymą lavinantys metodai.
- Metodai, lavinantys vaikų/paauglių bendravimo įgūdžius.
- Užduočių, pratimų, metodų pavyzdžiai, kuriais pedagogai gali prisidėti prie mokinių pasitikėjimo savimi stiprinimo.
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.