Darbuotojų įvertinimas
Vertinimo centrai
Daugelis vadovų jau įsitikino, kad vienas iš patikimiausių būdų atrenkant ar įvertinant darbuotojus yra vertinimo centrai. Kas tai yra? Vertinimo centrai tai procesas, trunkantis nuo kelių valandų iki kelių dienų, kurio metu profesionali ekspertų komanda naudodama įvairiausius metodus įvertina žmogaus asmenybės savybes, mąstymo ypatumus bei tinkamumą tam tikroms pareigoms..
[read more=Daugiau… less=Mažiau]Kada dažniausiai kreipiamasi pagalbos į vertinimo centrus?
Kai atrenkamas naujas personalas
Kai planuojamos darbuotojų karjeros perspektyvos
Kai norima įvertinti darbuotojų tobulintinas sritis
Kai siekiama sudaryti ugdymo programą personalui
Dažniausiai taikomi vertinimo instrumentai:
Interviu
Įvairūs asmenybės testai
Intelekto testai
Kritinio mąstymo testai
Individualios užduotys
Grupinės užduotys
Situacinės užduotys
Analitinės bei prezentacinės užduotys
Faktinės užduotys
Roliniai žaidimai
„Krepšelio metodika“
Kandidatai ar esami darbuotojai vertinami atliekant gabumų matavimo, intelekto, suvokimo, atminties, dėmesio, produktyvumo, asmenybės bruožų ir interesų vertinimo, pasitikėjimo savimi, dominavimo, darbo komandoje, individualaus darbo stiliaus vertinimo, vadovavimo potencialo, konfliktiškumo, motyvacijos ir kt. tyrimus.
Darbuotojų motyvacijos įvertinimas
Paprastai įmonė turi motyvavimo sistemą, net jei mano, kad jos neturi. O jei vis dėlto mano, kad tikrai neturi, tai paprastai reiškia, kad toje įmonėje ji arba nepaprastai gera arba tikrai prasta. Kitais atvejais įmonė tikrai žino, kad turi motyvavimo sistemą.
Gera motyvacijos sistema ugdo lojalumą įmonei ir pritraukia naujus darbuotojus, skatina darbuotojus noriai siekti įmonės tikslų, dirbti produktyviau, padeda spręsti organizacijos problemas, kuria palankų įmonės įvaizdį (geriausia reklama – patenkinti darbuotojai).
Motyvavimo sistemos ypatumas – ji turi keistis, jei nenorime, kad keistųsi darbuotojai. Turėdami tyrimų išvadas, galime nustatyti, kas šiuo momentu su Jūsiške galėtų būti kitaip ir kokiomis kryptimis ją reikėtų vystyti toliau.
Tyrime naudojami metodai:
Darbo motyvacijos testai
Pasitenkinimo darbu įvertinimas
Interviu su darbuotojais
Darbuotojų pasitenkinimo darbu įvertinimas
Dirbantis žmogus vidutiniškai 50% savo gyvenimo praleidžia dirbdamas, todėl tai, kaip jis jaučiasi darbe – labai svarbus veiksnys bendrai žmogaus savijautai. Pasirinkęs mėgstamą darbą, žmogus gali įgyvendinti savo siekius ir tiesiog jaustis laimingas. Pasitenkinimas darbu reikšmingas ne tik individo, bet ir visos organizacijos lygmenyje. Pasitenkinimo darbu nebuvimas organizacijoje didina kadrų kaitą, pravaikštų ir vėlavimų skaičių, gali lemti neproduktyvų elgesį ir net vagystes. Vienas iš svarbiausių rodiklių, rodančių, kad organizacijoje kažkas negerai, – žemas darbuotojų pasitenkinimo lygis. Atlikę tyrimą, galime pamatyti ko mūsų darbuotojams trūksta iki pilnos laimės ir jei tai neviršija įmonės galimybių ir sveiko proto ribų, galima pasiekti, kad darbuotojai nenorėtų eiti namo ir su nekantrumu lauktų pirmadienio.
Tyrime naudojami metodai:
Pasitenkinimo darbu įvertinimas
Interviu su darbuotojais
Darbuotojo lūkesčių įvertinimas ir palyginimas su pasitenkinimu svarbiais darbuotojui darbo aspektais
Įvertinamas darbuotojų įsipareigojimas įmonei[/read]