“Esu patenkintas darbu” – ne, negirdėjau…

“Esu patenkintas darbu” – ne, negirdėjau…

Ar po darbo dienos jaučiate tą malonią emocinę būseną, kai esate patenkintas savimi ir savo atliekama veikla, motyvuotas siekti tikslų ir aktyviai planuojate savo karjerą? O gal dažniausiai po darbo dienos, jaučiatės suirzęs, pavargęs, svajojate, kad rytoj jūsų ofisas sugriūtų ir nereiktų keltis iš lovos, nes nejaučiate nė menkiausio pasitenkinimo darbu? Jei Jums labiau tinka pastarasis sakinys, šis straipsnis kaip tik Jums.

Pasitenkinimas darbu yra svarbus ne tik dėl to, jog didina žmogaus produktyvumą, gerina atliekamų paslaugų kokybę,  bet ir dėl to, jog kelia bendrą gyvenimo kokybę. Jei norite sėkmingai dirbti ir grįžti namo be didelio niurzgėjimo, bambėjimo ir ketinimo susikurti gyvenimo aprašymą, žemiau pateikiamos priežastys ir būdai, kaip galite didinti pasitenkinimą savo darbu:

 

  • Maži ir dideli rūpesčiai. Jei paklaustumėte gydytojų, kuri jų darbo dalis yra sunkiausia, kaip manote, ką jie atsakytų? Atlikti skausmingas procedūras? Pasakyti pacientams, kad jiems liko gyventi keli mėnesiai? O gal jie atsakytų, jog sunkiausia yra dokumentų pildymas? Ar tikrai žinote, kuri darbo dalis yra sunkiausia Jums? Kas sukelia didžiausią nepasitenkinimą? Kai išsiaiškinate tai ir atsakote sau į šiuos klausimus, daug lengviau ieškoti sprendimo būdų problemoms. Tuomet ir dideli rūpesčiai, gali virsti mažomis smulkmenomis.

 

  • Medaus mėnuo. Omenyje turiu medaus mėnesį darbe. Pirmieji mėnesiai naujajame darbe gali atrodyti nepakartojami, ypač jei buvote labai nepatenkintas savo ankstesniu darbu. Tačiau ilgainiui dirbant, pasitenkinimas dabartine darboviete gali mažėti. Ir tai visiškai normalu. Tiesiog reikia ir toliau vertinti tai, ką suteikia naujasis darbas ir atliekama veikla. Stenkitės suprasti, jog pradžioje greičiausiai buvote su rožiniais akiniais, o dabar šiems nukritus, turite prisiimti atsakomybę ir pozityviai žvelgti į kylančius sunkumus.

 

  • Grįžtamasis ryšys. Nėra nieko blogiau, kaip nežinomybė – neaišku, užduotis atliekate teisingai ar ne. Kalbant apie pasitenkinimą darbu, jokios naujienos prilygsta blogoms naujienoms. Žinoma, gauti kritiką, sužinoti, kad trečią kartą suklydai ruošdamas pasiūlymą nėra itin malonu, tačiau bent jau žinai, ties kuriomis vietomis reikia įdėti daugiau pastangų. Grįžtamojo ryšio visuomet galima prašyti pačiam – vadovų, kolegų, klientų, tad teiraukitės informacijos apie atliekamus darbus.

 

  • Situacija namuose. Žemas pasitenkinimas darbu ne tik jūsų vadovo ar organizacijos kaltė, kai kada tai priklauso ir nuo gyvenimo, verdančio jūsų namuose. Bėdos namuose gali daryti įtaką ir jūsų darbui biure. Tad išsprendus sudėtingas situacijas, kilusias šeimoje, gali būti, jog ir kolegos taps paslaugūs, ir vadovas sukalbamesnis. Ar vis dėl to čia Jūs pakeitėte požiūrį…?

Nieko nelaukite, patys imkite kelti pasitenkinimą savo darbu, nes kai kurie aspektai priklauso ir nuo jūsų.

 

Komentarų nėra

Parašykite komentarą